top of page

DÜNYA KAHVENİN YANINA ŞEN SOHBETLİ İŞ ARKADAŞLARI ARAYANLAR GÜNÜ2014-2015 yıllarında Bakırköy TSM korosundaydım. TRT Radyosu Ses Sanatçısı İhsan Güvenç yönetiminde harika bir ekipleydik. Muhteşem sesimle koroya her gittiğimde her şeyi unutur, şarkılara güle oynaya eşlik ederdim.

Şimdi yoğun iş temposunda çalışmanın neden bana zor gelmediğini, neden işimi bu kadar çok sevdiğimi anlıyorum. Çok güzel, çok farklı renklere boyamışım hayatımı. Sesim kötü dememiş, heveslendiğim için, içimde kalmasın diye koroya bile girmişim. Netice olarak hiçbir günüm dünümle aynı olmamış, geçip gitmiş seneler...

Benim özgeçmişte en çok önemsediğim yer de hobilerdir; illa farklı olmalı, gittikçe gelişmeli ya da değişmeli. Adayın heyecanını da en iyi gideren hobilerle ilgili sohbet etmek bence. Benim de görüşme anılarımda hobiler kısmıyla ilgili sohbetler daha net aklımda.


Herkesin hobilerine kitap okumak, müzik dinlemek yazdığı yıllarda benim hobilerimde "Farklı kültürleri tanımak" yazardı. O yüzden yabancı diller kısmında başlangıç seviyesi de olsa birkaç dil vardı. Sene 2007, bankada bölge müdürümüzle görüşürken iki Laz aynı İtalyanca kursuna gittiğimizi fark etmiştik. Görüşme sohbete dönüşmüş, heyecanım kalmamıştı.

Ben kafa dengi insanlarla çalışmayı çok isterim ve bunu hep dile getiririm. İş arayan kadar iş gören arayan için de bence bu çok önemli. Özellikle İK ile değil de çalışacağımız bölümden biriyle görüşüyorsak kendine iş arkadaşı da seçiyor aslında, bunu unutmamak lazım.

1 Ekim Dünya Kahvenin Yanına Şen Sohbetli İş Arkadaşları Arayanlar Günü kutlu olsun:)

Comments


bottom of page