top of page

HOŞ GELDİNİZ!


Merhabalar,

Ben Dr. Evrim Derinözlü. İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Finansbank'ta çalışmaya başladım, bu sırada Okan Üniversitesi'nde Satış-Pazarlama yüksek lisans eğitimimi tamamladım.


Bankacılık sektöründe pazarlama tecrübem sonrasında İstanbul Aydın Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım.​ Üniversitede Pazarlama, Uluslararası Pazarlama, Pazarlama Araştırmaları, Tüketici Davranışları, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Üretim Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Depo ve Stok Yönetimi, Servis İşletmeciliği, Genel Ekonomi, Reklam ve Reklam Kampanyaları, Tedarik Yönetimi derslerine girdim. Uzaktan eğitim programı olarak açılışında yer aldığım Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi bölümünün başkanlığını yürüttüm.


Aynı zamanda MEYODER Meslek Yüksekokulları Mezunlar ve Mensuplar Derneği’nin başkanlığını yaptım. Akademik kariyerim boyunca 60’a yakın sosyal faaliyet, seminer, panel ve konferans gerçekleştirdim. Bu çalışmalara ek olarak öğrenci danışmanlığı, üniversite sınavı tercih danışmanlığı, kariyer koçluğu, açılış ve mezuniyet töreni sunuculukları ile oldukça aktiftim.

Evlilik nedeniyle ayrılarak Ankara'ya yerleştim ve 1 erkek çocuk annesiyim. İşletme doktora eğitimimi tamamladıktan sonra “Lüks Marka İletişimi” kitabını yazdım. Kariyer hayatıma Pazarlama, Marka, Girişimcilik ve İletişim alanlarında eğitmen, danışman ve yazar olarak devam etmekteyim.

Ortağı olduğum Branding Smart firması ile markalara ve firmalara pazarlama, marka, iletişim alanlarında danışmanlıklar vermekteyim. Ayrıca Penta ve Persty firmalarının danışman ekipleri arasında yer almaktayım. INGEV (İnsani Gelişme Vakfı) ve İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde eğitimler vermekteyim. Turuncu, Boss Life, Gönül gibi basılı dergilerde, Pazarlama Türkiye, New York Business Excellence, Ekonomi Doktorunuz, Firma Kuruyorum, 3Nisan, Yenikapıhaber gibi online sitelerde yazılarım bulunmaktadır.

INGEV (İnsani Gelişme Vakfı) ile gerçekleştirilen çeşitli projelerde girişimcilik, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb. eğitimleri vermekteyim. Şanlıurfa İnkübasyon ve Küçük Hibe Programı projesinde online girişimcilik eğitimi verdim.


UNDP Türkiye'nin Suriye Krizine Yanıt Olarak Suriyeli ve Türk Gençler için İstihdam Edilebilirlik, Girişimcilik ve Sosyal İstikrar Projesi kapsamında Ankara, İstanbul, Bursa'da toplam 6 gruba Girişimcilik eğitimi verdim. Tüm bu illerden katılımcılardan oluşan 1 gruba da online girişimcilik eğitimi verdim. ILO KOBİ Geliştirme Programında Online Proje Sunum Eğitimi verdim ve projelerin değerlendirilmesinde jüri üyeliği yaptım.


ABD Dışişleri Mülteciler ve Göç Bürosu BPRM & INGEV & RIZIK & Re:Coded iş birliğinde gerçekleştirilen "Türkiye'de Gençleri ve Kadınları Dijital Ekonomiye Hazırlıyoruz" programı kapsamında eğitimler verdim. Bunların dışında Girişimcilik alanında birçok öğrenci ve kadın projelerinde mentörlük yapmaktayım.

Akademik çalışmalarıma eş zamanlı devam ediyorum. Pazarlama, lüks marka, marka iletişimi, reklam, organik gıda tüketimi, fiyata duyarlılık, ülke ve şehir pazarlaması, lokalizm, minimalizm, duygusal pazarlama, marka güveni, e-ticaret ve girişimcilik öncelikli akademik çalışma alanlarım.

Bir gün karşılaşmak dileğiyle,

Sevgiler,

Dr. Evrim Derinözlü

Comments


bottom of page