top of page

LÜKS MARKA GİRİŞİMCİLİĞİ



3-4 yıl önce kitabımı yazarken daha ilk sayfalarda "Lüks markalara olan ilginin son yıllarda artması, bilinirliklerinin artmasının önemli bir sonucudur." demişim. Burada tüketiciyi kastetmişim aslında ama bugün girişimcilerin de ilgisinin bu yöne kaydığı bir gerçek.

Ancak sadece lüks ürün ve marka yaratmakla iş bitmiyor sürecin üretimden sonrası daha zor. Lüks marka iletişiminin etkin, bütünleşik ve sürdürülebilir olması gerekiyor.

"Tüketicilerin lüks markalı ürünleri satın almalarıyla başlayan iletişim sürecinin yönetimi ve satış sonrası markalar ile tüketiciler arasında ilişkinin devamlılığının sağlanması için yapılan faaliyetlerin tümü "Lüks Marka İletişimi" olarak adlandırılmaktadır. Lüks markalar tüketicilerle iletişim kurmak, bu iletişimlerini devam ettirmek, korumak ve geliştirmek isterler. Doğru marka iletişimi faaliyetleriyle tüketicileri ürünlerini satın almaya ve kullanmaya yönlendirebilirler."


Lüks marka nasıl yaratılır? Nasıl hayatta kalınır? Müşterilerle nasıl iletişim kurulur, geliştirilir ve devam ettirilir sorularının yanıtları kitabımın içinde mevcut.


Gerçekten özverili çalışma ve sabır istiyor. Ben de elimden geldiğince danışanım girişimcilere bu noktada bir yol haritası belirlemeye çalışıyorum. Onlar başarılı olurlarsa ben de bu konuda bir kitap yazmanın ötesinde işin mutfağında lezzetli lüks markalar pişirmiş olacağım.

Çokça sevgiler.


ED


Kitabı satın almak için ;

https://www.bkmkitap.com/luks-marka-iletisimi

Comments


bottom of page